LUOTTAMUSMIEHET 2019 - 2020

 
 
PääluottamusmiesEnsimmäinen vara plmToinen vara plm
Jormanainen JuhaErvasti MarttiLehtiö Janne
   
   
OsastoLuottamusmiesVaraluottamusmies
   
Terästuotanto  
1-2 halli, varasto, esik.Korjonen JuhaWrang Niklas
8-9 halliBlomqvist JohanSalakari Jani
11-halliMutikainen MarkkuCohadarevic Himzo
T-palkin valmistusRantala MikaMiilumäki Kristian
Sisäinen kuljetusKoskinen KalleHovi Mikael
5-halliLaine HannuAlaoja Eelis
Web-halliLehtiö JanneKotiniemi Sanna
10-halliKoivisto KatiMuli Juha
Kombi 1-2Laine TomiHiukka Simo
Sk-halliErvasti MarttiKorvela Matti
Allas levysepätKetonen AriMoilanen Esa
Allas hitsaajatKoskela AimoKosonen Veli
KonekunnossapitoTrifonov DenisSulonen Olli
SähkökunnossapitoVinnari KariPeltonen Vesa
TyökaluvarastoFagerström JyrkiLind Peter
   
Konevarustelu  
KonehuoneKullas VilleHeinonen Timo
KansiVirtanen TuukkaLaaksonen Arto
PutkipajaRuotsalo TanelKaartinen Sanna
   
LVI ja tekniset tilat  
Putkiasentajat jaReiman ArtoÖling Iiro
Ohutlevypaja  
   
Sähkövarustelu  
SähköasentajatKoivuniemi TapioKarhu Sampsa
   
Varustelu os. 510  
LaaduntarkastajatSaarinen EsaKarhapää Pauli
   
Logistiikka  
KeskusvarastoTaimi MerviRuohonen Esa
   
Palvelut  
LaivapalveluKetokoski JarmoLapila Mika
HSE-osastoVuorijärvi Juha

 

 


 

Työsuojeluasiamiehet 2020-2021

 

Työsuojeluvaltuutettu

Ensimmäinen varavaltuutettu

Toinen varavaltuutettu

Mara LehtonenSini KangasmäkiTeemu Suominen
   

Osasto

Työsuojeluasiamies

Varatyösuojeluasiamies

Terästuotanto

  
1-2 halli, varasto, esik.Miika KiiskiläKari Huovinen
8-9 halliJohan BlomgvistTuomo Somerkoski
11-halliHimzo CohadarevicMarkku Mutikainen
T-palkin valmistusKristian MiilumäkiRaimo Jokinen
Sisäinen kuljetusMartti MartikainenTimo-Juhani Hiltunen
5-halliJankke KuisminTarja Rautukoski
Web-halliTeemu SuomalainenTuomas Sutinen
10-halliKati KoivistoHeli Petterson
Kombihallit ja SLKJohanna JaanuKari Malmikoski
Lohkonnosto ja -kuljetusEetu TähtinenKatri Koivisto
Allas levysepätRami VirtanenVille Alastalo
Allas hitsaajatCharles BiströmJaana Santio
KonekunnossapitoOlli SulonenDenis Trifonov
SähkökunnossapitoJukka PursiainenKari Vinnari
TyökaluvarastoPeter LindJyrki Fagerström
   

Konevarustelu

  
KonehuoneSini KangasmäkiJussi Farrand
KansiLeelo RaamatJanne Lehtonen
PutkipajaSanna KaartinenPetri Eikka
   

LVI ja tekniset tilat

  
PutkiasentajatTommi PerheErik Heiskanen
OhutlevypajaIiro-Julius ÖlingJuha Nurmi
   

Sähkövarustelu

  
SähköasentajatSampsa KarhuHenri Korhonen
   

Varustelu os. 5100

  
TarkastajatMikko RuotsalainenVeli Kärkkäinen
   

Logistiikka

  
KeskusvarastoSami LaihoPasi Herttolin
   

Palvelut

  
LaivapalveluTapani AarnioJanne Andersson
HSE-osastoJyrki SeiloHeikki Rouhiainen
   

 

Työhuonetoimikunta 2020:

  • puheenjohtaja Juha Jormanainen
  • 1. varapuheenjohtaja Martti Ervasti
  • 2. varapuheenjohtaja Janne Lehtiö
  • sihteeri Tuukka Pääkkönen
  • taloudenhoitaja Sini Kangasmäki
  • Jyrki Seilo
  • Tapani Aarnio
  • Teemu Suomalainen
  • Iiro Öling
  • Mara Lehtonen
  • Leelo Raamat
  • Rami Virtanen

 

Ruokalatoimikunnan työntekijä jäsenet:

  • Arto Laaksonen
  • Teemu Suomalainen

 

Teollisuusliiton edustajat parakeryhmässä:

  • Hannu Laine
  • Tuukka Pääkkönen

 

Liikennetyöryhmän työntekijä jäsen:

  • Mara Lehtonen

 

Tervetuloa Turun telakan työhuonekunnan sivustolle, edunvalvonnan kovaan ytimeen.