Pääluottamusmies           1.varapääluottamusmies     2.varapääluottamusmies

Juha Jormanainen                Martti Ervasti                         Janne Lehtiö


 

Osavalmistus

  • 1 – 3 hallit, 8 – 9 hallin osavalmistus, varasto ja esikäsittely

Luottamusmies Juha Korjonen ja varaluottamusmies Niklas Wrang

  • T – palkkivalmistus (Stairon)

Luottamusmies Mika Rantala ja varaluottamusmies Kristian Miilumäki

  • 4 – 5 halli paneelilinja

Luottamusmies Tuomas Sutinen ja varaluottamusmies Kirsi Rajaniemi


Lohkonkoonti

  • 5 – halli

Luottamusmies Hannu Laine ja varaluottamusmies Jankke Kuismin

  • 10 – halli

Luottamusmies Janne Lehtiö ja varaluottamusmies Kati Koivisto

  • 11 – halli ja 8 – 9 hallin lohkonkoonti

Luottamusmies Markku Mutikainen ja varaluottamusmies Himzo Cohadarevic


Rungonrakennus

  • Rihtarit

Luottamusmies Juho Hurskanen ja varaluottamusmies Niko Tuhkanen

  • Suurlohkokoonnin levysepät ja hitsaajat

Luottamusmies Martti Ervasti ja varaluottamusmies Matti Korvela

  • Rungonkoonnin levysepät

Luottamusmies Ari Ketonen ja varaluottamusmies Esa Moilanen

  • Rungonkoonnin hitsaajat ja QA osaston työntekijät

Luottamusmies Aimo Koskela ja varaluottamusmies Veli Kosonen


Kunnossapito

  • Kunnossapitoasentajat

Luottamusmies Denis Trifonov ja varaluottamusmies Olli Sulonen

  • Kunnossapidon sähköasentajat

Luottamusmies Tony Vartiainen ja varaluottamusmies Jukka Pursiainen

  • Tehdaslogistiikka ja Raskaskuljetus

Luottamusmies Mika Hakamäki ja varaluottamusmies Esa Moisanen

  • Työkaluvarasto

Luottamusmies Veikko Laine ja varaluottamusmies Peter Lind

  • Laivapalvelu

Luottamusmies Mika Lapila ja varaluottamusmies Tomi Lumme


Konevarustelu

  • Konehuone

Luottamusmies Ville Kullas ja varaluottamusmies Timo Heinonen

  • Kansi

Luottamusmies Tuukka Virtanen ja varaluottamusmies Arto Laaksonen

  • Putkipaja

Luottamusmies Tanel Ruotsalo ja varaluottamusmies Sanna Kaartinen


Hotellivarustelu

  • Asentajat

Luottamusmies Juha Vänni ja varaluottamusmies Tommi Perhe

  • Ohutlevypaja

Luottamusmies Arto Reiman ja varaluottamusmies Iiro Öling


Sähkövarustelu

  • Sähköasentajat

Luottamusmies Tapio Koivuniemi ja varaluottamusmies Sampsa Karhu


Hankinta

  • Keskusvarasto

Luottamusmies Antti Lehtoranta ja varaluottamusmies Matti Jalonen


HSE

  • Paloasema ja varasto

Luottamusmies Aki Penttinen ja varaluottamusmies Tero Koskinen


 

Työsuojeluasiamiehet 2020-2021

 

Työsuojeluvaltuutettu

Ensimmäinen varavaltuutettu

Toinen varavaltuutettu

Mara LehtonenSini KangasmäkiMiika Kiiskilä
   

Osasto

Työsuojeluasiamies

Varatyösuojeluasiamies

Terästuotanto

  
Osav.1-3,8-9 ja Var, EsikJohan BlomqvistJuha Korjonen
11-halli, 8-9 Osak.Himzo CohadarevicTuija Salonen
T-palkin valmistusKristian MiilumäkiJyri Kotajärvi
PanelilinjaKirsi RajaniemiJussi Ahoniemi
TehdaslogistiikkaJukka MantilaMarkus Matikka
10-halliJankke KuisminHeidi Väistö
Kombihallit ja SLKKari MalmikoskiJohanna Jaanu
Rihtarit, lohkon. ja kulj.Henrik PelanderJere Ketola
Allas levysepätRami VirtanenVille Alastalo
Allas hitsaajatCharles BiströmJaana Santio
KonekunnossapitoOlli SulonenDenis Trifonov
Sähkökunnossapito  
TyökaluosastoPetri LehtiläVeikko Laine
   

Konevarustelu

  
KonehuoneJussi FarrandSini Kangasmäki
KansiLeelo RaamatJanne Lehtonen
PutkipajaSanna KaartinenPetri Eikka
   

LVI ja tekniset tilat

  
PutkiasentajatTommi PerheErik Heiskanen
OhutlevypajaJarmo BergJuha Nurmi
   

Sähkövarustelu

  
SähköasentajatSampsa KarhuHannu Kujala
   

Logistiikka

  
KeskusvarastoSami LaihoPasi Herttolin
   

Palvelut

  
LaivapalveluTapani AarnioJanne Andersson
HSE-osastoOscar LaaksonenTero Koskinen
   

 


Pääluottamusmies
Jormanainen Juha
Puh: 010 6706213 tai 050 3969209

Ensimmäinen varapääluottamusmies
Ervasti Martti
Puh: 050 4097189

Toinen varapääluottamusmies
Lehtiö Janne
Puh: 050 3297759

 


 

Työhuonetoimikunta 2020:

  • puheenjohtaja Juha Jormanainen
  • 1. varapuheenjohtaja Martti Ervasti
  • 2. varapuheenjohtaja Janne Lehtiö
  • sihteeri Tuukka Pääkkönen
  • taloudenhoitaja Sini Kangasmäki
  • Jyrki Seilo
  • Tapani Aarnio
  • Teemu Suomalainen
  • Iiro Öling
  • Mara Lehtonen
  • Leelo Raamat
  • Rami Virtanen

 

Ruokalatoimikunnan työntekijä jäsenet:

  • Arto Laaksonen
  • Teemu Suomalainen

 

Teollisuusliiton edustajat parakeryhmässä:

  • Hannu Laine
  • Tuukka Pääkkönen

 

Liikennetyöryhmän työntekijä jäsen:

  • Mara Lehtonen

 

Tervetuloa Turun telakan työhuonekunnan sivustolle, edunvalvonnan kovaan ytimeen.


 

Viimeisimpiä uutisia

Särkänniemi

20.5.2022
Teollisuus liiton kesäpäivä Särkänniemessä

JukuPark

20.5.2022
Teollisuus 49 on hankkinut jäsenilleen lippuja Turun JukuParkkiin!

Kesätyöntekijät

18.5.2022
Liitto ohjeistaa kesätyöntekijöitä

Työterveyshuolto tiedottaa

4.4.2022
Asiointi vain ajanvarauksella

TES-korotus palkkoihin

18.2.2022
Telakalla neuvoteltiin paikallinen palkkaratkaisu.